fornicaríem: diferència entre les revisions

50 octets eliminats ,  fa 7 anys
m
Format verb-forma
m (Correccions en pronúncia i altres canvis pendents)
m (Format verb-forma)
== {{-ca-}} ==
{{-pronafi-}} oriental {{pron|ca|/fuɾ.ni.kəˈɾi.əm/}}, nord-occidental {{pron|ca|/foɾ.ni.kaˈɾi.ɛm/}}, valencià {{pron|ca|/foɾ.ni.kaˈɾi.em/}}
 
===Forma verbal===
=== Verb ===
'''for·ni·ca·rí·em''' (''infinitiu'': '''[[fornicar]]''')
{{verb-forma|ca}}
#{{ca-verb forma|persona=primera|nombre=plural|temps=condicional|mode=indicatiu|verb=fornicar|nodot=t}}:
#:[Nosaltres] fornicaríem.
1.298.415

modificacions