Diferència entre revisions de la pàgina «geminaríem»

41 octets eliminats ,  fa 5 anys
m
Migració a ca-pron, i canvis menors pendents
m (Format verb-forma)
m (Migració a ca-pron, i canvis menors pendents)
== {{-ca-}} ==
{{ca-pronafi-}} or. {{pron|ca|or=/ʒə.mi.nəˈɾi.əm/}}, n-occ. {{pron|ca|nocc=/dʒ͡ed͡ʒe.mi.naˈɾi.ɛm/}}, |val. {{pron|ca|=/dʒ͡e.mi.naˈɾi.em/}}
 
=== Verb ===
{{verb-forma|ca}}
 
# {{ca-verb forma-conj|persona=primera|nombre=plural|temps=condicional|mode=indicatiu|verb=geminar|nodot=t}}:
#: [Nosaltres] geminaríem.
1.169.719

modificacions