Diferència entre revisions de la pàgina «geminaríem»

98 octets eliminats ,  fa 4 anys
m
Migració a ca-forma-conj, i canvis menors pendents
m (Migració a ca-pron, i canvis menors pendents)
m (Migració a ca-forma-conj, i canvis menors pendents)
== {{-ca-}} ==
{{ca-pron|or=/ʒə.mi.nəˈɾi.əm/|nocc=/d͡ʒe.mi.naˈɾi.ɛm/|val=/dʒ͡ed͡ʒe.mi.naˈɾi.em/}}
 
=== Verb ===
{{verb-forma|ca}}
 
# {{ca-forma-conj|persona=primerageminar|nombre=plural|temps=condicional|mode=indicatiu|verb=geminar4|nodot=tcond}}:
#: [Nosaltres] geminaríem.
1.169.719

modificacions