Català

modifica
  • Pronúncia(i): oriental /iɱ.fiˈni.tə/, occidental /iɱ.fiˈni.ta/
  • Rimes: -ita

Adjectiu

modifica

infinita f. ‎(plural infinites)

  1. forma femenina de infinit
  • Pronúncia(i): /ɪn.fiːˈniː.taː/, /ɪn.fiːˈniː.ta/

Adjectiu

modifica

īnfīnītā

  1. ablatiu femení singular de īnfīnītus

īnfīnīta

  1. nominatiu femení singular de īnfīnītus
  2. nominatiu neutre plural de īnfīnītus
  3. vocatiu femení singular de īnfīnītus
  4. vocatiu neutre plural de īnfīnītus
  5. acusatiu neutre plural de īnfīnītus