ⵉⵍⵍⵉ


Amazic marroquí
Modifica

  • Pronúncia(i): /ilːi/

NomModifica

ⵉⵍⵍⵉ ‎(illif. ‎(estat d'annexió ⵉⵍⵍⵉ ‎(illi), plural ⵉⵙⵙⵉ ‎(issi) o ⵉⵙⵜⵉ ‎(isti))

  1. ma filla

FlexióModifica

genitiu singular plural
1a persona 2a persona 3a persona 1a persona 2a persona 3a persona
masculí ⵉⵍⵍⵉ ‎(illi) ⵉⵍⵍⵉⴽ ‎(illik) ⵉⵍⵍⵉⵙ ‎(illis) ⵉⵍⵍⵉⵜⵏⵖ ‎(illitnɣ) ⵉⵍⵍⵉⵜⵓⵏ ‎(illitun) ⵉⵍⵍⵉⵜⵙⵏ ‎(illitsn)
femení ⵉⵍⵍⵉⵎ ‎(illim) ⵉⵍⵍⵉⵜⵓⵏⵜ ‎(illitunt) ⵉⵍⵍⵉⵜⵙⵏⵜ ‎(illitsnt)

RelacionatsModifica

Compostos i expressionsModifica