avi: diferència entre les revisions

90 octets eliminats ,  fa 7 anys
→‎{{-la-}}: format la-nom-forma
m (Saltant redirecció de plantilles)
(→‎{{-la-}}: format la-nom-forma)
# {{forma-p|it|avo}}
 
== {{-la-}} ==
{{pronafi|la-pron|/ˈa.wiː/avī}}
 
=== Nom ===
{{-nom-|llatí|declinats}}
{{la-nom-forma|avī}}
'''avī''' {{m}} (''declinació de'' {{e|avus|la|avus, avī}}) {{la-decl-2a-us|av}}
# {{forma-decl|la|avus|nom|p}}
# Genitiu singular: de l'[[avi#ca|avi]]
# {{forma-decl|la|avus|voc|p}}
# Nominatiu plural: els [[avis]]
# {{forma-decl|la|avus|gen|s}}
# Vocatiu plural: oh avis
 
[[ast:avi]]