Potser volíeu: canvii, canvií


Català
Modifica

  • Pronúncia:
Oriental: central /kəmˈbi.i/, balear /kəɱˈvi.i/
Occidental: /kamˈbi.i/, /kaɱˈvi.i/

VerbModifica

can·vi·ï

  1. (septentrional) primera persona del singular (jo) del present d'indicatiu de canviar
  2. primera persona del singular (jo) del present de subjuntiu del verb canviar
  3. tercera persona del singular (ell, ella, vostè) del present de subjuntiu del verb canviar
  4. tercera persona del singular (ell, ella, vostè) de l'imperatiu del verb canviar