forniquen


Català
Modifica

  • Pronúncia(i): oriental /fuɾˈni.kən/, occidental /foɾˈni.ken/
  • Rimes: -iken

VerbModifica

for·ni·quen

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present d'indicatiu de fornicar
  2. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del present de subjuntiu del verb fornicar
    [Que ells/elles/vostès] forniquin o forniquen.
  3. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperatiu del verb fornicar
    Forniquin o forniquen [ells/elles/vostès].