Català
Modifica

  • Pronúncia(i): oriental /məɲˈʒa.ɾən/, occidental /meɲˈd͡ʒa.ɾen/
  • Rimes: -aɾen

VerbModifica

men·ja·ren

  1. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) del passat simple de menjar
    [Ells/elles/vostès] menjaren o van/varen menjar.
  2. tercera persona del plural (ells, elles, vostès) de l'imperfet de subjuntiu del verb menjar
    Forma valenciana: [ells/elles/vostès] mengessin, mengessen, menjassen, menjassin o menjaren.

SinònimsModifica

  • minjaren, variant fonètica d'alguns parlars occidentals


Català antic
Modifica

VerbModifica

menjaren

  1. tercera persona plural (éls, eyls, ells) del passat de menjar
  2. tercera persona plural (éls, eyls, ells) de l'imperfet de subjuntiu de menjar

VariantsModifica