Català
Modifica

  • Pronúncia:
Oriental: central /ə.ɣɾəˈɛʃ/, balear /ə.ɣɾəˈəʃ/, /ə.ɣɾəˈɛʃ/
Occidental: /a.ɣɾaˈejʃ/

VerbModifica

a·gra·eix

  1. primera persona del singular (jo) del present d'indicatiu de agrair
    Forma eivissenca i algueresa: [Jo] agraeixo, agraesc, agraeix, agraeixi, agraïsc o agraïxo.
  2. tercera persona del singular (ell, ella, vostè) del present d'indicatiu de agrair
    [Ell] agraeix o agraïx
  3. segona persona del singular (tu) de l'imperatiu del verb agrair
    [Tu] agraeix o agraïx.