imperativa


Català
Modifica

Oriental: central /im.pə.ɾəˈti.βə/, balear /im.pə.ɾəˈti.və/
Occidental: /im.pe.ɾaˈti.βa/, /im.pe.ɾaˈti.va/

AdjectiuModifica

imperativa f. ‎(plural imperatives)

  1. forma femenina de imperatiu


Castellà
Modifica

Peninsular: \im.pe.ɾaˈti.βa\
Americà: alt /im.p(e).ɾaˈti.ba/, baix \im.pe.ɾaˈti.βa\

AdjectiuModifica

imperativa f. ‎(plural imperativas)

  1. forma femenina de imperativo


Llatí
Modifica

  • Pronúncia(i): /ɪm.pɛ.raːˈtiː.waː/, /ɪm.pɛ.raːˈtiː.wa/

AdjectiuModifica

imperātīvā

  1. ablatiu femení singular de imperātīvus

imperātīva

  1. nominatiu femení singular de imperātīvus
  2. nominatiu neutre plural de imperātīvus
  3. vocatiu femení singular de imperātīvus
  4. vocatiu neutre plural de imperātīvus
  5. acusatiu neutre plural de imperātīvus