Català

modifica
  • Pronúncia(i): /ˈi.ʃi/

ixi

  1. (septentrional) primera persona del singular (jo) del present d'indicatiu de eixir
  2. (alguerès) tercera persona del singular (ell, ella, vostè) del present d'indicatiu de eixir
  3. primera persona del singular (jo) del present de subjuntiu del verb eixir
  4. tercera persona del singular (ell, ella, vostè) del present de subjuntiu del verb eixir
  5. tercera persona del singular (ell, ella, vostè) de l'imperatiu del verb eixir

Variants

modifica